Akuarium me uji të ëmbël

Kontrolli temperatures

Kontrolli temperatures

Si të menaxhoni temperaturën e rezervuarit tuajNjë diapazon i mirë është 76 ° deri 80 ° F (25 ° deri 27 ° C). Disa specie duhet të mbahen disa gradë më të ngrohtë, dhe disa specie kërkojnë temperatura disa gradë më të ftohta.Një termometër është jetik. Një tip ngjitës ju mundëson të kontrolloni temperaturën sa herë që shikoni akuariumin.Për peshqit…

Si të kontrolloni algat e akuariumit

Si të kontrolloni algat e akuariumit

Rritja e algave është një fakt i jetës me të cilin çdo pronar i akuariumit do të përballet herët a vonë. Disa rritje të algave janë normale dhe të shëndetshme, por rritja e tepërt e algave është e shëmtuar dhe mund të jetë e rrezikshme për peshqit dhe bimët. Algat mund të shfaqen si një mbetje kafe, jeshile, e kuqërremtë…

Si te Ushqeni Peshqit e  Akuariumit tuaj

Si te Ushqeni Peshqit e Akuariumit tuaj

Mbani peshkun tuaj të shëndetshëm përmes ushqyerjes së duhur Ajo që ushqeni peshqit tuaj – dhe sa i ushqeni ata – është një pjesë e rëndësishme e sigurimit të një mjedisi të shëndetshëm për ta. Ka shumë më tepër për të ofruar dietën e duhur për një peshk sesa thjesht të spërkatni disa thekon në majë të ujit dy herë…

Si arrihet një akuarium i suksesshëm

Si arrihet një akuarium i suksesshëm

Bëni akuariumin tuaj një sukses Le të bëhet e vërtetë ëndrra e një akuariumi që funksionon mirë me vetëm 3 hapa themelorë! Akuariumi i duhur Bimët e duhura Peshku i duhur Akuariumi juaj ose akuariumi, që keni ndërmend të blini, është thelbësor për llojin e bimëve dhe peshqve që mund të zgjidhni. 3 nivele të ndryshme të dritës Drita –…

Lily Hunter
Siamese Fighting FishL

Audio Post

Proin scelerisque consectetur nisl. Praesent tempus vitae metus quis tempor. Fusce nulla turpis, fermentum posuere luctus in, laoreet vel libero. In ultricies tortor vitae aliquet ultrices. Donec sit amet eleifend lorem, ac tempus turpis. Vivamus hendrerit, felis vitae porttitor auctor, velit augue tempor urna, in bibendum mi purus ac erat. Vivamus eu magna eu nulla semper tincidunt sit amet quis urna.

Video Post

Vestibulum tincidunt fringilla gravida. Sed risus augue, congue sed ex et, ultrices mattis quam. Nulla tincidunt, erat non condimentum placerat, felis lacus blandit tellus, vel eleifend lacus augue vitae enim. Nam eget dui arcu. Vivamus sed leo aliquet, tincidunt tortor vel, accumsan mi.